Wyszukaj

Edukacja:

Przeczytaj pełny artykuł tutaj - Poznaj więcej szczegółów tutaj - Sprawdź teraz - Przeczytaj więcej tutaj - Poznaj wszystkie szczegóły - kliknij tutaj - Zobacz - Dołącz - kliknij tutaj - kliknij tutaj Kiedy za młodu starsi mówią dzieciakom, że nauka jest ważna, tak czy siak młodzi nie zwracają na to większej uwagi. Nie jest powiedziane, iż dzieci całkowicie zmniejszają rangę edukacji, ale można śmiało powiedzieć, że kiedy jesteśmy dziećmi, w zasadzie mamy bardziej interesujące rzeczy do roboty. A później musimy tak naprawdę płacić za swoje grzechy... Gdy jesteśmy już dorośli i na przykład nie znamy dobrze jęz. angielskiego, pewnie trochę żałujemy, że zapominaliśmy o nauce. Jednakże na edukację nie jest za późno.
W istocie liberalizacja branży bankowej rozpoczęła się za Reagana - chyba najlepszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Krok po kroku banki miały coraz więcej swobody, miały okazję udzielać kredytów takim osobom, które faktycznie nawet nie powinny być wpuszczone do banku. Potem Clinton wprowadził tę ustawę, która spowodowała, że normalne banki dostały nieograniczoną możliwość działania. A więc typowe banki połączyły się z bankami komercyjnymi - to śmiertelne połączenie, ponieważ banki powinny być pewne. Czy banki szwajcarskie byłyby tak powszechnie szanowane, gdyby nie miały awersji do ryzyka? Oczywiście szkodliwa polityka władz USA nie jest jedyną przyczyną. Najważniejsza jest najzwyczajniej typowa ludzka chciwość.
Wcale nie jest powiedziane, że nasza planeta jest zagrożona, ale prawda jest taka, że dzięki o wiele lepszej postawie ogółu ludzi możemy spowodować, że Ziemia będzie sporo lepszym miejscem do życia. Przecież prawda jest taka, że we wszystkich przypadkach człowiek mógłby coś zrobić, aby w pozytywny sposób przyczynić się do tego, że nasza planeta będzie po prostu lepsza. Przykładowo doskonałym rozwiązaniem są alternatywne źródła energii.
Niestety nie można powiedzieć, że bez niczyjej pomocy będziemy mogli w jakiś sposób naprawić świat, który otacza nas z każdej strony, lecz na spokojnie powinniśmy sobie ze wszystkim poradzić. W końcu Kraków nie został od razu zbudowany. Powinniśmy bardzo się starać, aby przynajmniej nie szkodzić światu, a będzie wspaniale. Zwróćmy na to uwagę, ponieważ bez choćby cienia wątpliwości starać się wspierać proekologiczne rolnictwo.